Scroll Top
Klub Biznesu

Win – Win

Celem strategii „Win-Win” jest zbudowanie długotrwałych i korzystnych relacji biznesowych opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu. W praktyce oznacza to, że członkowie klubu biznesu powinni być gotowi do dzielenia się swoimi zasobami, wiedzą i doświadczeniem z innymi członkami, a także do współpracy w celu rozwoju i promocji swoich firm.

Budowanie relacji

Takie miejsca jak Klub Biznesu umożliwiają przedsiębiorcom nawiązywanie kontaktów z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach, dzielenie się doświadczeniami oraz wymianę wiedzy. W ten sposób można zwiększyć swoją sieć kontaktów oraz poznać ludzi, którzy mogą pomóc w rozwoju własnego biznesu.

Networking

Networking w klubie biznesu to proces nawiązywania i rozwijania kontaktów biznesowych z innymi przedsiębiorcami, którzy są członkami klubu, poprzez aktywną obecność na spotkaniach, wydarzeniach i działaniach organizowanych przez klub.

Ulga 150% na sponsoring

Aktualne informacje dotyczące ulgi dostępne są na stronie:

www.podatki.gov.pl/wyjasnienia/polski-lad-ulga-na-sponsoring

Początkowo klub miał mało środków finansowych, a pierwsze boisko znajdowało się na terenie dzisiejszych Zakładów Chemicznych „Oświęcim”. Jednak pomimo skromnych warunków, piłkarze Unii szybko zaczęli zyskiwać popularność wśród mieszkańców miasta, zwłaszcza po fuzji z lokalnym rywalem Sołą w 1949 roku.

W latach 50. klub zaczął przyciągać utalentowanych piłkarzy, w tym wielu z Ruchu Chorzów. Grającym trenerem został Jan Konrad Przecherka, który wcześniej osiągnął wiele sukcesów z Ruchem, m.in. zdobył z nim mistrzostwo Polski i grał w reprezentacji.

W 1952 roku piłkarze Unii mieli szansę na awans do drugiej ligi, ale niestety nie udało się im zrealizować tego celu. W kolejnych latach klub walczył o awans do wyższych lig, ale mimo dobrych wyników na boisku, zawsze brakowało szczęścia w decydujących momentach.

W latach 70. Unia musiała uznać wyższość Unii Tarnów i w 1980 roku spadła do ligi okręgowej. W kolejnych latach klub grał ze zmiennym szczęściem, a nawet zdarzało się, że występował na boiskach B-klasy.

Mimo trudności, Unia Oświęcim wciąż przyciągała utalentowanych piłkarzy, w tym Klemensa Drozdowskiego i Karola Kapcińskiego, którzy zostali powołani do reprezentacji Polski juniorów.

Na rok 2023, Oświęcimski Klub, czyli MKP D&R Unia Oświęcim, głównie wspierany jest przez swego tytularnego sponsora – firmę D&R. Drużyna ta obecnie znajduje się na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce, czyli w IV lidze małopolskiej. MKP D&R Unia Oświęcim może pochwalić się zawodnikami, którzy osiągnęli sukcesy na poziomie centralnym, takimi jak Gabriel Kirejczyk czy Karol Dziedzic, którzy wystąpili w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.