Celem strategii „Win-Win” jest zbudowanie długotrwałych i korzystnych relacji biznesowych opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu. W praktyce oznacza to, że członkowie klubu biznesu powinni być gotowi do dzielenia się swoimi zasobami, wiedzą i doświadczeniem z innymi członkami, a także do współpracy w celu rozwoju i promocji swoich firm.
Budowanie relacji
Takie miejsca jak Klub Biznesu umożliwiają przedsiębiorcom nawiązywanie kontaktów z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach, dzielenie się doświadczeniami oraz wymianę wiedzy. W ten sposób można zwiększyć swoją sieć kontaktów oraz poznać ludzi, którzy mogą pomóc w rozwoju własnego biznesu.
Networking
Networking w klubie biznesu to proces nawiązywania i rozwijania kontaktów biznesowych z innymi przedsiębiorcami, którzy są członkami klubu, poprzez aktywną obecność na spotkaniach, wydarzeniach i działaniach organizowanych przez klub.
Ulga 150% na sponsoring
Aktualne informacje dotyczące ulgi dostępne są na stronie:
Początkowo klub miał mało środków finansowych, a pierwsze boisko znajdowało się na terenie dzisiejszych Zakładów Chemicznych „Oświęcim”. Jednak pomimo skromnych warunków, piłkarze Unii szybko zaczęli zyskiwać popularność wśród mieszkańców miasta, zwłaszcza po fuzji z lokalnym rywalem Sołą w 1949 roku.
W latach 50. klub zaczął przyciągać utalentowanych piłkarzy, w tym wielu z Ruchu Chorzów. Grającym trenerem został Jan Konrad Przecherka, który wcześniej osiągnął wiele sukcesów z Ruchem, m.in. zdobył z nim mistrzostwo Polski i grał w reprezentacji.
W 1952 roku piłkarze Unii mieli szansę na awans do drugiej ligi, ale niestety nie udało się im zrealizować tego celu. W kolejnych latach klub walczył o awans do wyższych lig, ale mimo dobrych wyników na boisku, zawsze brakowało szczęścia w decydujących momentach.
W latach 70. Unia musiała uznać wyższość Unii Tarnów i w 1980 roku spadła do ligi okręgowej. W kolejnych latach klub grał ze zmiennym szczęściem, a nawet zdarzało się, że występował na boiskach B-klasy.
Mimo trudności, Unia Oświęcim wciąż przyciągała utalentowanych piłkarzy, w tym Klemensa Drozdowskiego i Karola Kapcińskiego, którzy zostali powołani do reprezentacji Polski juniorów.
Na rok 2023, Oświęcimski Klub, czyli MKP D&R Unia Oświęcim, głównie wspierany jest przez swego tytularnego sponsora – firmę D&R. Drużyna ta obecnie znajduje się na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce, czyli w IV lidze małopolskiej. MKP D&R Unia Oświęcim może pochwalić się zawodnikami, którzy osiągnęli sukcesy na poziomie centralnym, takimi jak Gabriel Kirejczyk czy Karol Dziedzic, którzy wystąpili w młodzieżowej reprezentacji Polski.