
📣🔥 Jakub Płatek powołany na Turniej o Puchar im. Kazimierza Górskiego
Na ostatniej prostej tego sezonu kadra U-13 chłopców Małopolskiego ZPN weźmie udział w turnieju finałowym tegorocznego Pucharu im. Kazimierza Górskiego. To prestiżowy, ogólnopolski turniej dla kadr wojewódzkich, organizowany przez PZPN. Finały zostaną rozegrane w dniach 28 czerwca – 4 lipca w Policach.
Brawo Kuba 💪 Trzymamy za Ciebie kciuki 🤍💙
… See MoreSee Less
17 CommentsComment on Facebook
Wielkie brawa 💪👏⚽ możemy być dumni ❤️
Brawo Kubuś ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️💪👍
Gratulacje 👏
Brawo Kuba👏👏👏
Brawo!!! 👏👍👍
Kubuś gratulacje 🤜
G.O.A.T💪
Gratulacje, życzę powodzenia ❤️⚽️❤️
Gratulacje
Brawo
Brawo
Brawo

🤍💙 Piłkarskie szlaki do Unii
Pierwsze wyraźne symptomy nadchodzącego kryzysu w piłkarskiej sekcji Unii pojawiły się w połowie lat dziewięćdziesiątych. Klub, który jeszcze niedawno rywalizował ambitnie na wyższych szczeblach rozgrywek, coraz częściej zmagał się z problemami sportowymi i organizacyjnymi. Utrzymanie miejsca w lidze międzyokręgowej stawało się z sezonu na sezon coraz trudniejszym zadaniem.
Niewielu kibiców przypuszczało jednak wówczas, że nad oświęcimską piłką zbierają się jeszcze ciemniejsze chmury.
Sezon 1995/96 pod wodzą trenera Mariana Hurnika przyniósł jednak chwilę optymizmu. Unia zakończyła rozgrywki na wysokim trzecim miejscu, zdobywając 54 punkty i notując korzystny bilans bramkowy 52–37. Drużyna potrafiła zaprezentować efektowny futbol, czego najlepszym przykładem były wysokie zwycięstwa nad Beskidem Skoczów oraz Góralem Żywiec.
Wyniki te rozbudziły nadzieje, że zespół ponownie zacznie liczyć się w walce o awans.
O sile ofensywnej drużyny stanowili przede wszystkim Sławomir Frączek, który zdobył 16 bramek, Krzysztof Janicki z dorobkiem trzynastu trafień oraz Mariusz Sibik. Ważną rolę odgrywali również Piotr Wojtulewicz i Grzegorz Pławny.
Trzon zespołu uzupełniali doświadczeni zawodnicy oraz wychowankowie klubu, wśród nich Rafał Jarosz, Sławomir Kołek, Marcin Malicki, Sławomir Szerc, Jacek Świątek czy Jerzy Leszczyński.
Na zdjęciach trenerzy Kazimierz Studziński i Henryk Snadny ze zdolną Oświęcimską młodzieżą.
… See MoreSee Less
4 CommentsComment on Facebook
Trener Kazimierz Studziński. Proszę poprawić
Sp Kazek Studziński….
Jak było w latach 90 tak zostało w tym klubie żadnych efektów
Bochenek,Byrdy,Szlachta,Wójcik,Janik….to była paka,trener Pest,później jeszcze trener Morgoł 👍



⚽🔥 Zakończenie sezonu w świetnej atmosferze! 🔥⚽
Trampkarze MKP Unia Oświęcim z rocznika 2012 wspólnie z trenerem Grzegorzem Kmiecikiem zakończyli sezon pełen sportowych emocji i ciężkiej pracy.
Tym razem zamiast piłkarskiej rywalizacji na boisku, nasi zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności na polu paintballowym naszego sponsora MonAdi. Nie zabrakło emocji, śmiechu i zdrowej rywalizacji! 🎯💥
Po aktywnie spędzonym czasie przyszedł moment na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. 🌭🔥 Była to doskonała okazja do integracji, rozmów i podsumowania mijającego sezonu.
Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie przez cały rok, rodzicom za wsparcie, a Panu Adrianowi z firmy MonAdi za gościnę i możliwość zorganizowania tego wyjątkowego spotkania.
Brawo Drużyna! 💙🤍
#mkpuniaoświęcim #trampkarzeuniaoswiecim #zakończeniesezonu #integracja #paintball
… See MoreSee Less
0 CommentsComment on Facebook
⚪🔵 AP 21 CHRZANÓW 3:4 MKP UNIA OŚWIĘCIM ⚪🔵
⚽ Strzelcy bramek:
⚽3:1 62’ Artur Daniliszyn (k.)
⚽3:2 70’ Wojciech Oleksy (as. Francesco Abbagnale)
⚽3:3 77’ Artur Folga (as. Maximilian Wiśniewski)
⚽3:4 80’ Maximilian Wiśniewski (as. Igor Szalonek)
Nasze młodziki zdecydowanie miały hiszpański tydzień 🇪🇸⚽
W czwartek była tiki-taka, a w niedzielę przyszedł czas na prawdziwą remontadę! 💪⚽
Spotkanie w Chrzanowie pokazało charakter naszej drużyny. Niezależnie od wyniku chłopcy konsekwentnie realizowali założony plan, cierpliwie budowali akcje i szukali swoich szans.
Brakowało trochę farta, ale drużyna cały czas ciężko pracowała i zapracowała na to, żeby szczęście w końcu się do niej uśmiechnęło. Chłodna głowa, wiara do końca i ogromna determinacja pozwoliły odwrócić losy spotkania oraz wywieźć z Chrzanowa zwycięstwo 4:3! 👏
Nie można również zapomnieć o naszych rodzicach, którzy przez cały sezon wspierali drużynę i kibicowali w pełnej kulturze. Dziękujemy za obecność i wsparcie! 💙🤍
Brawo Drużyna! 👏⚽
Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania!
#MKPUniaOświęcim #BiałoNiebiescy #Młodziki #RazemPoZwycięstwo
… See MoreSee Less
1 CommentComment on Facebook

⬜️🟦 Przypominamy o testach do drużyn młodzieżowych 😉 … See MoreSee Less
0 CommentsComment on Facebook


